تمیز کردن هدفون و هندزفری

چطور هندزفری و هدفون خود را تمیز کنیم؟ پیام بگذارید

مثل هر چیز دیگری که می پوشید ، هدفون هم می تواند کثیف شود. به نظر می رسد آنها جذب کننده هر چیزی هستند! از موم گوش تا گرد و غبار و لکه های سیاه رنگ. این می تواند عملکرد هدفون شما را تحت تأثیر قرار دهد یا حتی منجر به از بین رفتن زود هنگام آنها شود. در این مقاله از کیهان قصد داریم نحوه تمیز کردن هدفون و هندزفری را آموزش دهیم.

صدای ناهنجار هدفون آسیب دیده می تواند منجر به آسیب های جدی نیز می شود. چربی پوست شما همچنین می تواند باعث شود تا قطعات پلاستیکی و لاستیکی پس از مدت طولانی قرار گرفتن در معرض آن، تغییر رنگ دهند و حتی از هم گسیخته شوند.

جان چن ، مدیر فروش شرکت Grado Labs ، تولید کننده هدفون و محصولات صوتی در بروکلین ، می گوید: “هدفون یک جنس مصرفی است و سرانجام ، دیر یا زود از کار خواهد افتاد.” اما او می گوید با نگهداری ساده می توانید عمر محصول را طولانی تر کنید. جان چن توصیه می کند که هر ماه یکبار هدفون خود را تمیز کنید.

قبل از تمیز کردن هندزفری، آن را از دستگاه جدا کنید و اگر باتری دارد آنرا خارج کرده و سپس دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

ابزار لازم برای تمیز کردن هدفون

برای تمیز کردن هدفون (مدل هایی که در گوش شما جای می گیرد) ، یک گیره کاغذ و گوش پاک کن لازم دارید. این ابزارها به شما کمک می کنند تا بتوانید با کمی دقت بیشتر، هدفون های بزرگتر (استدیویی) که روی گوش یا گوش شما قرار میگیرند نیز تمیز کنید. علاوه بر اینها، یک مسواک تمیز و نرم هم مفید خواهد بود.

چن توصیه می کند از دستمال مرطوب کودک استفاده کنید ، اما مطمئن شوید که آنها فاقد الکل هستند. یا می توانید از حوله ای با آب گرم و یک قطره صابون یا مواد شوینده ملایم استفاده کنید. در بعضی موارد ممکن است بخواهید از الکل یا پراکسید هیدروژن استفاده کنید – در این مواقع بهتر است دستور العمل لازم آنها را بخوانید.

برای خشک کردن هندزفری ها هنگام انجام کار ، به حوله دوم نیز نیاز دارید. از پارچه ای استفاده کنید که هرگونه الیاف یا گرد و غبار را روی سطح جا نگذارد.

نکاتی درباره انواع مدل های هندزفری

به جز تعداد انگشت شماری از مدل هایی که به طور خاص برای شنا به بازار عرضه می شوند ، هدفون ها هرگز نباید در آب غوطه ور شوند و حتی مدل های “مقاوم در برابر آب” نباید بیش از کمی مرطوب باشند.

بنابر این هیچ مایعی را مستقیماً روی هدفون نریزید و وقتی آنها را پاک کردید ، حتماً رطوبت را روی سطح هندزفری نگه دارید و اجازه ندهید که هیچ قسمت داخلی مرطوب شود.

به گفته چن ، شما به چیزی قوی تر از صابون و آب احتیاج ندارید.

او می گوید: “شما همچنین می توانید از الکل هم استفاده کنید ، اما فقط در موارد خاص دلیل این امر آن است که مواد به خودی خود در شوینده ها حل می شوند.”

الکل ممکن است هر بخشی از کف را از بین ببرد اما برای پلاستیک ، لاستیک یا سیلیکون مشکلی ندارد. اگر خواستید گاهی اوقات از آن استفاده کنید، دقت کنید که الکل را خودتان با دقت خشک کنید. اگر بگذارید با هوا خشک شود می تواند منجر به آسیب شود.

وب سایت شرکت Bose برای حذف موم گوش، پراکسید هیدروژن را توصیه می کند. به دنبال غلظت بیش از ۳ درصد نباشید. آن را با یک گوش پاک کن بمالید و فقط سطح آن را مرطوب کنید. وقتی کارتان تمام شد ، محلول را به سرعت و با دقت پاک کنید. حتی در آن غلظت کم ، پراکسید هیدروژن گاهی اوقات می تواند باعث سفید شدن و تغییر رنگ شود.

مهم نیست که از چه نوع هدفون استفاده می کنید ، قبل از انجام کار حتما آنها را خاموش کنید و قبل از استفاده مطمئن شوید که کاملا خشک هستند.

هدفون های دارای پایه گوش (داخل گوشی)

در مورد هدفون هایی که دارای قسمت های قابل جابجایی یا پایه های گوش هستند ، تولید کنندگان توصیه می کنند آنها را جدا کرده و آنها را جداگانه تمیز کنید. اولین قدم پاک کردن هرگونه موم گوش است که در داخل آنها قرار دارد. سنجاق کاغذی اینجا وارد عمل می شود – فقط مراقب باشید گوش های هدفون را خراشیده و سوراخ نکنید.

پس از پاک کردن موم اضافی ، پایه های گوش را با دستمال مرطوب بچه یا صابون و آب پاک کنید. می توانید برخی از قسمت های نرم هدفون را بدون آسیب رساندن به آنها برای تمیز کردن مناسب به بیرون بچرخانید تمیز کنید.

باز هم ، الکل گزینه ای برای تمیز کردن لاستیک و سیلیکون هست ، اما باعث از بین رفتن سطح می شود.

در مرحله بعدی به بدنه هدفون خود نگاهی بیندازید. برای محافظت از بلندگو ها، معمولاً یک صفحه مش ساخته شده از پارچه ، پلاستیک یا فلز وجود دارد که صدا از آن خارج می شود. این قسمت می تواند یک نقطه داغ برای موم باشد.

چن می گوید اغلب اوقات درباره هدفون هایی که از یک طرف صدای کمتری تولید میکنند، سؤال می کنند و یک گرفتگی ساده معمولاً علت آن است. وی توصیه می کند که برای پیش گیری از به وجود آمدن این مشکل، ماهی یکبار تمام قسمت های هندزفری اعم از صفحه مش را تمیز کنید.

از یک مسواک تمیز استفاده کنید تا هر چیزی که گیر کرده است را به آرامی پاک کنید ، اما مراقب باشید که زباله ها را به عمق بیشتری به صفحه فشار ندهید.

برخی از هدفون های گوش دارای صفحه مش نیستند ، و فقط یک حفره در جلوی استوانه وجود دارد که به گوش شما می رسد. می توانید از سنجاق کاغذی برای حذف هرگونه آلودگی قابل مشاهده استفاده کنید. کار را با ظرافت انجام دهید و مطمئن شوید که از تماس با اجزای داخلی هدفون جلوگیری می کنید.

هدفون های روگوشی

هدفون های روگوشی ( خانه / استودیو ) به اندازه مدل های داخل گوش کثیف نمی شود ، اما هنوز هم نیازمند پاکسازی منظم هستند.

آب و صابون یا آن دستمال مرطوب کودک تمام چیزهایی است که شما برای تمیز کردن محفظه هدفون لازم خواهید داشت. کمی وقت اضافی را برای پاک کردن چربی ها از مناطقی که با مو یا پوست شما در تماس هستند ، صرف کنید. اگر مدل سیمی دارید ، از همین روش برای پاک کردن سیم هم استفاده کنید. برای فیش (جک) هدفون از پارچه خشک استفاده کنید.

برخی از هدفون هایی که روی گوش قرار میگیرند ، دارای پد گوش قابل جابجایی هستند که می توانید در صورت امکان آن را جدا و تمیز کنید. همچنین می توانید اگر قابل تعویض هستند، بعد از مدتی یک پد جدید خریداری کنید.

برای تمیز کردن پد هدفون ، ابتدا آنها را به آرامی با یک حوله خشک یا یک برس پاک کنید تا گرد و غبار و خاک سطحی از بین برود. سپس با دستمال مرطوب بچه یا حوله مرطوب شده با صابون و آب تمیز کنید. برای رسیدن به مناطق سخت و در هر قسمت از گوش پاک کن استفاده کنید. وقتی کارتان تمام شد ، پد را با دست خشک کنید.

Bang & Olufsen ، یکی از معدود کمپانی هایی است که هدفون با پد های ساخته شده از چرم واقعی به فروش می رساند ، تمیز کننده های چرم مخصوصی ارائه میکند که فقط با یک دستمال تمیز می شوند.

دقیقاً مانند هدفون های داخل گوشی، بیشتر هدفون های روگوشی نیز دارای مش هستند که خروجی صدا را پوشش می دهد. اگر مش ها کثیف هستند ، از یک برس نرم برای پاک کردن آنها به آرامی استفاده کنید. مراقب باشید که صفحه یا قلم مو را به مش ها فشار ندهید.
اگر صفحه نمایش قابل جدا شدن است ، آنها را جداگانه تمیز کنید. ریچ فیسو ، مدیر برنامه آزمایش الکترونیک برای گزارش های مصرف کنندگان می گوید ، اگر هیچ گونه آلودگی ظاهری وجود ندارد ، سعی نکنید مش ها را تمیز کنید. فیسو می گوید: “به دلیل اینکه هدفون های گران قیمتی در بازار وجود دارد، ارزش آنرا دارند که تمیز کردنشان را به یک متخصص واگذار کنید”

افزایش عمر هدفون با کیف نگهدارنده هدفون و هندزفری کی فون

کیف نگهدارنده هدفون و هندزفری کی فون در جهت استفاده آسان از وسایل فوق، خصوصاً در کیف، کمد و محیط اطراف می باشد. جمع کردن و ثابت نگه داشتن سیم هدفون و هندزفری همیشه کاری دشوار بوده است. زمانی که سر میز کارتان هستید و جای مناسبی برای هدفون و هندزفری خود ندارید، همواره با این مشکل برخورد کرده اید که سیم این وسایل مزاحم کار شما بوده و تمرکزتان را به هم زده است. با کمک کیف هدفون و هندزفری کی فون، به سادگی از پیچ و تاب خوردن سیم این وسایل جلوگیری کرده و با خیالی آسوده آن را در جیب یا کیف خود قرار دهید. این وسیله کاربردی از آسیب دیدن هدفون و هندزفری جلوگیری کرده و موجب افزایش طول عمر آنها می‌شود. به وسیله کیف هدفون و هندزفری کی فون، به محیط اطرافتان نظم دهید و دیگر نگران پیدا کردن این وسایل در کیف و یا نگهداری آنها نباشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *