چگونه کیسه های بار خود را به بهترین روش حمل کنیم؟ پیام بگذارید

در زندگی روزمره، معمولا هر فردی نیاز دارد تا به نحوی حمل بار انجام دهد، منظور ما از حمل بار، جابجایی های ساده روزمره مانند حمل کیسه های خرید و به طور کلی، جابجا کردن اجسام داخل یا خارج از منزل می باشد. همه ما می دانیم که وزن باری که ما نیاز به جابجا کردن آن داریم گاهی بسیار زیاد است، همچنین گاها تعداد کیسه هایی که ما باید در دستانمان بگیریم بیش از آن است که قادر به حمل همگی آنها به صورت یکجا باشیم. این امر چالش جدیدی نیست و سالیان زیادی است که در سرتاسر دنیا توسط مردم حس می شود. ولی اگر روش خلاقانه ای برای آسان تر کردن اینگونه حمل بار های روزانه وجود داشته باشد که در حقیقت حمل بار آسان و سلامتی را برای ما رقم بزند چه؟ ما در این مقاله قصد داریم شما را با یک وسیله بسیار کاربردی آشنا کنیم که پروسه جابجایی کیسه های بار را برای شما بسیار آسان تر خواهد کرد. ولی ابتدا بگذارید به معرفی مضرات حمل بار به روش غیر استاندارد و حمل بار سنگین به طور کلی بپردازم.

صدمات حمل بار سنگین برای کمر

در صورتی که شما نیز از دسته افرادی هستید که روزانه تعداد زیادی کیسه های خرید را به صورت یکجا بلند می کنید و با خود حمل می کنید، شاید نیاز باشد از صدمات شدید و جبران ناپذیری که تداوم این کار می تواند بر روی عظلات دست، کمر و همچنین مهره های ستون فقرات تان بگذارد آگاه شوید. بلند کردن بار سنگین وزن تنها به عظلات دستان شما فشار وارد نمی کند، بلکه منجر به فشار مستقیم بر روی عظلات کمر نیز خواهد شد.

صدمات حمل بار سنگین برای کمر
صدمات حمل بار سنگین برای کمر

در میان مهره های کمر، غضروف هایی وجود دارد و در صورت فشار زیاد بر روی کمر، این غضروف ها تغییر شکل داده و منجر به کمردرد می شود. در صورتی که این رویه ادامه پیدا کند دیسک های کمر شما نیز تغییر شکل داده که همه ما آگاه هستیم که این امر می تواند چقدر دردناک باشد و حتی فرد را نیازمند به عمل جراحی کند. همه این موارد اهمیت حمل بار آسان و صحیح را اثبات می کند.

دستگیره حمل بار، راه حلی خلاقانه

آیا مایل هستید که بتوانید تعداد زیادی کیسه بار را به صورت یکجا حمل کنید؟ آیا دوست دارید هنگام بر زمین گذاشتن کیسه های خرید خود، آنها پخش بر زمین نشوند و محتویات آنها بر روی زمین نریزد؟ یا اینکه از همه مهمتر بتوانید به صورت استاندارد و بدون دادن انحنا به کمر و بدن خود کیسه های بار خود را حمل کنید؟

دستگیره حمل بار کیهان
دستگیره حمل بار کیهان

دستگیره حمل بار آسان دقیقا به همین منظور ابداع شده است. این دستگیره ها یک اختراع خلاقانه می باشد که می توانید چندین کیسه را به آن آویزان کنید و دسته های متعدد این کیسه ها را به یک دسته واحد تبدیل کنید. جنس این دستگیره ها از پلاستیک مرغوب و فشرده می باشد که نه تنها منجر به استحکام بالای آن شده است، بلکه نداشتن نوک و زائده های تیز در سرتاسر آن باعث می شود دست شما هنگام نگاه داشتن آن به هیچ وجه آزرده نشود.

تصور کنید که از یک مغازه میوه فروشی بیرون آمده اید و تعداد زیاد کیسه های میوه به دست شما فشار زیادی می آورد، همچنین در نگه داشتن کیسه های متعدد میوه در دستان تان نیز دچار مشکل هستید. در صورتی که دستگیره حمل بار آسان را به همراه خود داشته باشید، خواهید توانست با یکی یکی رد کردن دسته کیسه ها از زبانه این دستگیره، همگی آنها را در کنار هم قرار دهید و حالا تنها دستگیره حمل بار را نگه خواهید داشت. می توانید تصور کنید که که حالا چقدر آسان تر و با فشاری کمتر به دست و انگشتان تان می توانید بار خود را حمل کنید؟ البته لازم به ذکر است برای صدمه نزدن به بدن خود هنگام حمل هر نوع باری نیاز است تا همیشه یک سری از اصول کلی را رعایت کنید که در ادامه به ذکر آنها می پردازیم.

باید و نباید ها هنگام بلند کردن و حمل بار

  • اولین نکته ای که باید برای حمل بار آسان و استاندارد رعایت کنید این است که به هیچ وجه پشت خود را خم نکنید. به جای آن به روبرو نگاه کنید، زانوهای خود را به جای کمر خود خم کنید (حالت تقریبا نشسته)، سپس بار را از زمین بلند کنید.
  • در صورتی که حس می کنید وزن بار برای شما بیش از حد سنگین است، حتما از یک نفر کمک بخواهید.
  • هیچ گاه به صورت ناگهانی بار را از جای خود بلند نکنید، زیرا این امر منجر به کشیدگی ناگهانی ماهیچه ها و عضلات دست ها، کمر و گردن می شود.
  • در حین حمل بار به خود استراحت بدهید. باری که در حال حمل آن هستید هر وزنی که داشته باشد، در صورتی که در حین حمل آن احساس خستگی و درد در ناحیه دست ها یا کمر و گردن خود کردید، حتما موقتا بار را بر روی زمین بگذارید و پس از کمی استراحت دوبار آن را بردارید. در حین استراحت نیز می توانید اقدام به انجام نرمش های کوتاه بر روی عضلات تحت فشار نیز نمایید.
  • هنگام زمین گذاشتن بار های خود نیز به مانند بلند کردن آنها، حتما ابتدا زانو های خود را خم کنید و پشت خود را صاف نگه دارید، سپس به آرامی بار را بر روی زمین بگذارید. یادتان باشد که عضلات کمر هنگام خم شدن پشت از توانایی بالایی برخوردار نیستند و به همین دلیل بهتر است که کار سخت را به عضلات دستها و پاهای خود بسپارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *