Load carrying handle

دستگیره حمل بار ، همراه خرید شما پیام بگذارید

یکی از مشکلاتی که معمولا افراد در هنگام رفتن به خرید، چه در فروشگاه و چه در میادین تره بار و یا هایپر مارکت ها با آن روبرو می شوند حمل این کیسه های خرید تا خودرو و یا حتی تا خود درب منزل است.چیزی که باعث می شود معمولا افراد ،مخصوصا افراد سالخورده را بسیار اذیت کند و لذت خرید را برای آنها به یک دردسر بزرگ تبدیل کند.

مشکل حمل بار در هنگام خرید

حمل بار در مسافت های حتی کوتاه اگر به درستی انجام نشود می تواند به دست و یا کمر شما آسیب زیادی وارد کرده و بسیار خطرناک باشد.به همین دلیل بهتر است هنگام برداشتن کیسه ها از زمین به جای اینکه کمر خود را خم کنید، با کمک زانوها بارهای خود را برداشته تا هم کمتر خسته شوید و هم به کمر فشاری وارد نشود. بهتر است که بارهای خود را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و آنها را با دو دست گرفته تا فشار کمتری به یک طرف وارد شده و به تعادل برسید. اگر احساس خستگی کردید بارها را برای لحظه ای روی زمین گذاشته و بعد از رفع خستگی مجددا آنها را از روی زمین بلند کنید.

یکی از کار های اشتباهی که معمولا انجام می دهند حمل بار سنگین به تنهایی و بدون کمک وسیله ای است.حتی شکل بلند کردن بار نیز خیلی مهم است و اگر به صورت غیر استاندارد انجام شود می تواند لطمات جبران ناپذیری به بدن فرد وارد نماید.

 

استفاده از وسیله های کمکی برای حمل بار

وسیله های زیادی است که می توان برای حمل بارها از آنها استفاده کرد مثلا:

  • استفاده از چرخ های دستی خرید که با کمک چرخ هایی که در زیر آن قرار دارد لازم نیست آن را از روی زمین بلند کرد و فقط با اندکی نیرو و کشیدن از در جهت حرکت خود، چرخ به راحتی به دنبال شما به حرکت در می اید و اگر چرخ هایی منعطف و فنر مانند داشته باشد نیز می توان به راحتی حتی چرخ را از پله بالا برد
  • تسمه های متحرک برای حمل بار ظاهری شبیه به طناب داشته و بیشتر برای حمل بارهای سنگین و نیمه سنگین طراحی شده است.این تسمه به گونه ای طراحی شده اند که دو نفر باید به صورت همزمان آن را استفاده کنند. مثلا برای حمل یک یخچال از بالای پله ها به سمت پایین،فردی که قدرت بدنی بیشتری داشته در قسمت پایین و سرازیری پله ها قرار گرفته زیرا نیروی جاذبه زمین و سراشیبی بودن پله ها باعث فشار زیاد به قسمت پایین شده و اگر فرد از قدرت بدنی لازم برخوردار نباشد،نمی تواند تعادل خود و یخچال را حفظ نماید در این هنگام نقش فردی که در بالای پله ها قرار گرفته است این است که تعادل بار را به کمک این تسمه حفظ کرده تا فرد پایینی راحت تر بتواند این سنگین بار را تحمل کند.

چرخ خرید

بهترین راه استفاده از چرخ های خرید است که کار حمل بار را بسیار راحت کرده و بدون کوچکترین فشاری به بدن فرد و بدون خستگی می توان بار ها را برای مدت زیاد و یک مسافت طولانی حمل کرد.اگر در موقعیتی بودید که امکان استفاده از چرخ خرید را ندارید و یا  خرید های تصادفی و پیش بینی نشده زیادی برایتان پیش می آید ما به شما دستگیره های حمل بار را پیشنهاد می کنیم.

استفاده از چرخ خرید بجای حمل بار
استفاده از چرخ خرید بجای حمل بار

 

 

دستگیره حمل بار چیست و به چه دردی می خورد؟

دستگیره حمل بار برای حمل بار در هنگام خرید، پیاده روی و یا مسافرت طراحی شده اند و به کمک آن می توان چند کیسه را با یک گیره و با یک دست به آسانی حمل کنید بدون اینکه دست شما خسته شده و یا تعداد زیاد کیسه ها شما را اذیت کند. جنس این دستگیره ها از پلاستیک فشرده و مقاوم بوده و جای کمی می گیرد و  می توان آن را در کیف دستی و یا حتی در  جیب لباس قرارداد و با خیال آسوده به فروشگاه رفت.

طراحی ارگونومیک این گیره ها باعث شده است که بتوان به راحتی در دست قرار گیرند و به آرنج و مچ دست آنها فشاری وارد نکند. این گیره ها به صورتی ساخته شده است که با حرکت زبانه جلوی آن به راحتی می توان کیسه ها را در قلاب آن قرارداد و با بسته شدن زبانه دیگر از افتادن کیسه ها و یا پخش شدن آنها در صندوق ماشین خیالتان راحت باشد.به دلیل قرار گرفتن تمامی کیسه های بار در قلاب این دستگیره به صورت یکجا و در کنار هم، از این بابت خیالمان راحت است که به صورت تصادفی کیسه ای جا نمی ماند و یا در بین دستان ما جدا نخواهد شد .

 

دستگیره حمل بار
دستگیره حمل بار

جنس بسیار منعطف این گیره ها باعث می شود که به خوبی در دست جا شود و به دلیل نداشتن زایده و نوک تیز، هیچ درد و زخمی را ایجاد نمی کند .جالب است که چنین وسیله کوچک و ساده ای این کاربرد وسیع را داشته باشد . این محصول در اداره مالکیت به ثبت رسیده است و با افتخار یک محصول کاملا ایرانی و است . وزن این دستگیره ها تنها ۳۷ گرم است و ابعاد ان ۱۳ سانتی متر در ۶ سانتی متر بوده  و تقریبا به اندازه یک گوشی تلفن همراه است ، قابل شستشو بوده و سازگار با محیط زیست است و از همه مهم تر توانایی حمل بار تا ۱۰ کیلو را دارد و هیچ آسیبی نمی بیند . قیمت این گیره ها بسیار مناسب بوده و در فروشگاه ها در دسترس عموم قرار دارند و حتی می توان از طریق  فروشگاه های اینترنتی مانند دیجی کالا نیز این کالا را خریداری کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *