Safe shipping methods

انتقال بار و روش‌های حمل و نقل ایمن پیام بگذارید

روش‌های مناسب برای بلند کردن بار و حمل و نقل ایمن با مدیریت و محافظت در برابر آسیب، بلند کردن و انتقال بار را آسان‌تر می‌کند. شما باید قبل از خم شدن برای برداشتن شیء، به آنچه که می‌خواهید انجام دهید فکر کنید. در طول زمان، تکنیک حمل و نقل ایمن باید به یک عادت برای شما تبدیل شود. برای حمل بار آسان شما تنها باید موارد ایمنی را رعایت کنید و در صورت نیاز کمک بگیرید.

مراحل اولیه حمل و نقل ایمن عبارتند از:

۱. مقدار بار را اندازه بگیرید و شرایط کلی را بررسی کنید. اگر بار سنگین یا ناخوشایند به نظر برسد، سعی نکنید به تنهایی آن را بلند کنید. بررسی کنید که فضای و جای پای کافی برای حرکت وجود دارد، این اقدامات تضمین می‌کند که شما با مشکل مواجه نمی‌شوید و یا با یک مانع برخورد نخواهید کرد.
۲. اطمینان حاصل کنید که بالانس شما خوب است. پاها باید اندازه عرض شانه از هم باز شوند، قرار دادن یک پا در کنار دیگری و پای دیگر پشت شیء که قرار است برداشته شود.
۳. خم کردن زانوها، بدون خم شدن کمر و پشت را صاف نگاه دارید، اما عمودی نه. (کمر صاف قرار می‌گیرد و یک زاویه کوچک با جسم ایجاد می‌کند)
۴. بار را با کف دست و انگشتان خود بگیرید. گرفتن با کف دست خیلی امن‌تر است. کمی قبل از شروع به بالا بردن، به روبرو نگاه کنید تا مطمئن شوید که پشت شما صاف است.
۵. از وزن بدن خود برای شروع حرکت بار استفاده کنید و سپس با هل دادن پاهای خود بلند شوید. این کار استفاده کامل از قوی‌ترین ماهیچه‌ها را باعث می شود.
۶. در هنگام بلند کردن بازوها و آرنج‌ها را نزدیک به بدن نگه دارید.
۷. بار را همیشه نزدیک به بدن حمل کنید. در حین حمل بار بدن خود را صاف نگه دارید. برای تغییر جهت، موقعیت پا را تغییر دهید و سپس کل بدن خود را چرخش دهید.
۸. نگاه کنید کجا می‌روید! با این کار قبل از رسیدن به موانع آنها را خواهید دید و می‌توانید عکس العمل مناسب داشته باشید.
۹. برای پایین آوردن بار، زانوها را خم کنید و کمر را خم نکنید. برای قرار دادن بار روی یک نیمکت یا قفسه، آن را روی لبه آن قرار داده و جای دست خود را تنظیم کنید و بعد آن را در موقعیت قرار دهید. دقت کنید که هنگام قرار دادن بار دست‌ها و پاهایتان صاف باشند.
حمل و نقل ایمن را به یک عادت تبدیل کنید و در هنگام بلند کردن هر چیزی، حتی یک شیء نسبتا سبک، این موارد را رعایت کنید.

برای حمل و نقل ایمن تیم باید هماهنگ باشد

اگر وزن، شکل و یا اندازه یک شیء کار را بیش از حد برای یک نفر سخت می‌کند، درخواست کمک کنید. به طور ایده‌آل، افراد باید با هم هماهنگ باشند. یک فرد باید مسئول کنترل عمل باشد تا هماهنگی مناسب را تضمین کند. اگر یک نفر خیلی زود بار را بلند کند و آن را جابجا کند، یا به صورت نامناسب کمتر زور بزند، چه خود فرد و چه کسانی که با آن فرد کار می‌کند ممکن است مجروح شوند. هماهنگی یکی از ملزومات حمل و نقل ایمن است.

حمل و نقل ایمن اشیاء سنگین

برداشتن ایمن موارد سنگین نیازمند آموزش و تمرین است. به عنوان مثال، شما احتمالا شاهد یک فرد کوچک اندام بوده‌اید که اجسام سنگین را با راحتی آشکاری جا به جا می‌کند. راز نهفته در اتخاذ موضع مناسب بوده و زمانی که تجهیزات موجود است، باید برای بلند کردن و حمل اشیاء سنگین استفاده شود. جرثقیل‌ها و بالابرها برای این منظور ساخته می‌شوند.

بایدها و نبایدها در حمل و نقل ایمن

این کارها را انجام دهید

  • به روبرو نگاه کنید تا به هنگام بلند کردن اشیاء سنگین، پشت خود را صاف نگه دارید.
  • بوسیله ماهیچه‌های پا بلند شوید.
  • برای حمل و نقل ایمن آیتم‌های سنگین و بد بار از افراد دیگر درخواست کمک کنید.
  • در صورت امکان، از تجهیزات مکانیکی برای حرکت اجسام سنگین استفاده کنید.

این کارها را انجام ندهید

  • از ماهیچه‌های کمر خود برای بلند کردن استفاده نکنید.
  • سعی نکنید یک شیء را بلند کنید که بسیار سنگین و یا ناخوشایند است.
  • در حین حمل یک شی، بدن خود را نچرخانید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *