Lifting heavy objects with your hands and feet

چرا باید اجسام سنگین را با دستان و پاهای خود بلند کنید پیام بگذارید

خیلی مهم است که اجسام را پاهای خود بلند کنید و نه با کمرتان . ما این نکته را هزاران بار شنیده‌ایم و این یک نکته ابتدایی به هنگام جابجایی اجسام است. اما اجرای این تکنیک، بسیار ساده است تا بتوانید اجسام سنگین را با دستان و پاهای خود بلند کنید.
تکامل DNA ما به گونه‌ای بوده است که بتوانیم نقاط قوت گذشته را حفظ کرده و سازگاری زیادی با آینده داشته باشیم. مغز برای کمک به ما در ارزیابی تفکرات و خطرات احتمالی توسعه یافته است. بنابراین، ما باید هنگام بلند کردن اجسام هوشیاری کافی داشته باشیم و با استفاده از دستگیره حمل بار می‌توانید از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.
قبل از اقدام به انجام کار، فکر کنید. به لحاظ ساختاری، ما بلندتر و ضعیف‌تر از اجداد خود هستیم. استخوانهای نسل‌های پیشین ما به اندازه سنگ‌های عصر حجر متراکم بوده است. ساختار فعلی بدن انسان‌ها دارای مرکز گرانشی بالاتری است و این نکته مزایا و معایب خاص خود را دارد.
توانایی ایستادن به طور مستقیم، در نتیجه نخاع توسعه یافته و افزایش انحنای ستون فقرات حاصل شده است. ستون فقرات یک فنر خمشی است که توسط بخش‌های پایینی بدن، مفاصل و پاها حرکت داده می‌شود. لگن لولایی است که این دو را به هم متصل می‌کند.
گروه عضلانی ستون فقرات ما به اندازه کافی قدرتمند است تا بتواند گشتاور بدن را تحمل کند. با این حال، هنگام خم شدن و کش و قوس آمدن، یکپارچگی ستون فقرات به خطر می‌افتد.

هنگامی که ما اجسام را با قسمت پایینی کمر خود بلند می‌کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

فشار زیادی به زانوها وارد می‌شود و تمام قویی پاها در هنگام بلند کردن اجسام مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. یکی از آسیب‌های شایع، فشاری است که به عضلات و بر روی ستون فقرات و کمر اعمال می‌شود. این می‌تواند به ویژه در صورت عدم وجود “مهار متقابل” رخ دهد.
مهار متقابل زمانی اتفاق می‌افتد که یک مجموعه از عضلات درگیر شود و مجموعه مخالف برای تسهیل حرکت مفصل آزاد شود. هنگام بلند کردن، زمانی که شکم و دنده‌ها خم می‌شوند، بدن مایع غضروفی را آزاد می‌کند تا لگن را به حالت مستقیم در آورده و بتوانید به طور مستقیم بایستید.
اگر شما رو به جلو خم شوید، پاها راست (مستقیم) می‌شوند، و وزن اضافی بلند کردن اشیاء نیز به آن افزوده می‌شود، عضلات شما درگیر شده و کمر شما مانند یک وزنه بردار عمل می‌کند. پاها مانند آسانسورهای هیدرولیکی یا جک‌های با نیروی محرک بالا عمل می‌کنند تا بخش‌های بالایی بدن را بالا بکشند. مفاصل حرکت، پاها و بالا تنه را تنظیم می‌کنند.
اگر بین این دو گروه عضلانی مهار متقابل وجود نداشته باشد، غضروف و مفاصل کمر درگیر خواهند شد تا با نیروی متقابل با بالا آمدن لگن مقابله کنند. پایین کمر به عنوان لولا بین لگن و پاهای شما عمل می‌کند که هر دو رو به پایین هستند. این یک مهارکننده در دور کمر شما است. چیزی که ممکن است اتفاق بیافتد، یک فشار کم به کمر شما با توجه به کشیده شدگی بیش از حد در کمر است. این منطقه، زمانی که در حال فشار است، در دو جهت مختلف کشیده می‌شود.

چگونه اجسام را به روشی مناسب بلند کنید؟

از بوجود آمدن فشار اضافه به کمر، با خم کردن زانوی خود و از بین بردن فاصله مفصلی و انعطاف پذیری گروه عضلانی ستون فقرات جلوگیری کنید. نتیجه آن آزاد شدن غضروف‌ها و مفاصل کمر است، بنابراین شما خطر ابتلا به کمر درد و یا اختلال در دیسک‌های بین مهره‌ای را کاهش خواهید داد.
کمر شما به طور کلی تقویت می‌شود و غضروف‌های کمرتان برای بلند کردن اجسام در آینده آمادگی خوبی خواهند داشت. قفسه سینه خود را با انقباض عضلات شکمی و فشار آوردن بر روی پاها با یک نفس عمیق ایمن کنید. تنفس به طور طبیعی سبب باز شدن بدن و گسترش آن می‌شود. اگر در حین بلند کردن اجسام بازدم داشته باشید، نیروی اکسیژن کاهش یافته و نیروی مورد نیاز برای پمپ کردن و کشش عضلات بزرگ برای قدرت دهی را کاهش می‌دهد.
این کار را همین حالا امتحان کنید و فقط به خواندن این مطلب اکتفا نکنید. متوجه تفاوت خواهید شد. این می‌تواند تفاوت قابل توجهی در روش بلند کردن شما ایجاد کند و حمل بار آسان را تجربه خواهید کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *