Carry heavy objects up the stairs

چگونگی حمل اجسام سنگین به بالای پله‌ها پیام بگذارید

جابجایی اجسام سنگین کار سختی است، به خصوص هنگامی که این اشیاء شامل وسایلی مانند لوازم خانگی، گاو صندوق و کمدهای لباس باشند و ناچار به بالا یا پایین رفتن از یک ردیف پله باشید. اگر شما افرادی قوی هیکل در اختیار نداشته باشید، شما برای حمل بار آسان ، به برخی تجهیزات برای ایمن کردن بار نیاز خواهید داشت.

روش‌های آسان برای حمل اجسام سنگین به بالای پله‌ها

چرخ دستی برای جابجایی اجسام سنگین

در حالی که برخی از مردم از عبارت چرخ دستی و یا چرخ حمل بار به جای یکدیگر استفاده می‌کنند، تنها یک چرخ دستی می‌تواند به شما کمک کند که اشیاء را روی یک پلکان حرکت دهید. برخی از آنها که دارای چرخ کوچک‌تر هستند برای حمل اشیاء در سطح صاف مناسب‌تر خواهند بود. چرخ‌های دستی دارای چرخ‌هایی نسبتا بزرگ و پایه و دسته عمودی هستند. وقتی از یک طرف مشاهده می‌کنید، یک چرخ دستی شبیه حرف L انگلیسی است.

استفاده از چرخ دستی

۱. کف صاف چرخ دستی را در کنار شیء قرار دهید.
۲. آیتم را به طور ایمن در کنار دسته عمودی قرار داده و صفحه زیر چرخ دستی را با خم کردن بار در زیر آن قرار دهید.
۳. دستگیره را به سمت خودتان خم کرده، چرخ دستی را به سمت خود متمایل کنید تا وزن چرخ‌ها متعادل شود.
۴. هنگام بالا رفتن از پله‌ها به عقب راه بروید، چرخ دستی را به آرامی و با شیب کافی به روی پله منتقل کنید.
۵. هنگامی که از پله‌ها پایین می‌روید به سمت جلو راه بروید، زمانی که چرخ دستی را یک پله پایین می‌آورید خودتان هم یک پله پایین بیایید.

تسمه متحرک برای انتقال اجسام سنگین

تسمه‌های متحرک در ظاهر شبیه به طناب هستند با این تفاوت که آنها برای حمل و جابجایی اجسام سنگین طراحی شده‌اند. دو نفر در هنگام استفاده از تسمه‌ها مورد نیاز خواهند بود، هر یک باید در انتهای تسمه قرار گیرند، در دو طرف جسم سنگین. قاعده کلی هنگام استفاده از تسمه‌ها برای حرکت بار در پله‌ها، قوی‌ترین فرد در هنگام حرکت از پله‌ها باید در پایین قرار بگیرد. نیروی گرانش وزن را به سمت پایین منتقل می‌کند و نقش فرد بالا حفظ تعادل و ثابت نگه داشتن بار خواهد بود و فرد قوی‌تر بیشترین وزن را تحمل خواهد کرد.

استفاده از پتو

اگر تنها یک مورد را باید جابجا کنید و آن برای یک نفر بار سنگینی است، ممکن است بتوانید آن را با یک پتو و کمک شخص دیگری به بالا یا پایین پله ببرید. شاید مهم‌ترین نکته این باشد که حرکت اجسام سنگین با پتو به شما این امکان را می‌دهد که یک شیء را از یک پلکان به تنهایی پایین ببرید و یا با کمک گرفتن از شخص دیگر آن را به راحتی بالا بکشید. پتو از سطح بار مورد نظر و پله‌ها محافظت می‌کند.
شما به حداقل دو نفر نیاز دارید و یک پتوی ضخیم و کلفت که کمی بزرگ‌تر از باری باشد که در حال انتقال آن هستید. پس از قرار دادن بار از سمت صاف در وسط، پارچه اضافی را روی هر دو طرف قرار دهید تا از آن به عنوان دسته استفاده شود. روش پتو برای کمد لباس، قفسه‌های سنگین فایل و دیگر موارد از این قبیل خوب عمل می‌کند.

کم کردن وزن بار در هنگام حمل و نقل

پایه‌ها، دستگیره‌ها و کشوهای قابل جداشدن را از روی اسباب و اثاثیه جدا کنید تا وزن آنها کم شود و با سبک شدن، حمل آنها آسان‌تر شده و از خراش‌های روی مبل و ترک‌های دیوار جلوگیری شود. بعضی قسمت‌های لوازم منزل جدا شدنی هستند. زمانی که می‌خواهید کمدهای قدیمی را حرکت دهید، اگر در هنگام جابجایی خراش‌هایی روی بدنه آن ایجاد شود وقتی که به مقصد برسد خوشحال نخواهید شد.
به طور کامل سطح رویی اشیاء بزرگ مانند مبلمان را با پوشش پلاستیکی بپوشانید، به صورتی که تمامی سطح این اجسام سنگین با استفاده از یک لایه محافظت شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *