Safety Training Lifting Objects

آموزش ایمنی برای بلند کردن اشیاء پیام بگذارید

 چرا ایمنی کمر مهم است

آسیب‌های کمر به عنوان مسئله ایمنی شماره یک مورد توجه قرار می‌گیرند. آسیب‌های کمر اغلب: بسیار دردناک و منجر به معلولیت طولانی مدت یا مادام العمر و دارای تشخیص و درمان پر هزینه هستند.

با کمرتان بیشتر آشنا شوید

کمر شما از مهره‌ها، دیسک‌ها، نخاع و عضلات تشکیل شده است. عملکرد اساسی ستون فقرات عبارتند از: ارائه پشتیبانی و محافظت از نخاع و انعطاف پذیری برای خم شدن و چرخش.
رشته نخاعی شما مسیر اصلی تبادل اطلاعات کل بدن شما است. زیرا ستون فقرات شما یک ساختار ظریف دارند و هر زمانی که تحت فشار، تحریک قرار می‌گیرد و یا در برخی موارد آسیب می‌بینند، درد را تجربه خواهند کرد.

 علل کمردرد

وضعیت نامناسب، موقعیت فیزیکی خارج از فرم، تنش و کشش، سالخوردگی و بیماری، تاثیرات تروما، تروماتیک تکراری، بلند کردن غیر ایمن.

بلند کردن بار با ایمنی کامل

برای حمل بار آسان وضعیت را ارزیابی کنید. قبل از بلند کردن و حمل یک جسم سنگین، چندین لحظه را به ارزیابی وضعیت، اختصاص دهید.
تا چه مسافتی باید این وزنه را حمل کنید؟
آیا مسیر عاری از موانع، طناب، مناطق لغزنده، برآمدگی، پله‌ها، سایبان‌ها یا سطوح ناهموار است؟
آیا درب‌هایی در مسیر وجود دارد که بسته هستند؟
از کسی بخواهید که درب را باز نگه دارد یا یک مانع را در زیر درب قرار دهید تا باز بماند.
هنگامی که بار را بلند کردید، آیا شما قادر به دیدن فضای روبرو خواهید بود، یا این وسیله دید شما را محدود می‌کند؟
آیا بار را می‌توانید به قطعات کوچکتر تقسیم کنید، هر قطعه را جداگانه حمل کنید، و سپس مجددا مونتاژ کنید؟

قبل از بلند کردن

اندازه بار را بسنجید. وزن آن را با بلند کردن گوشه‌ای از جسم ارزیابی کنید. اگر بیش از حد سنگین است و یا شکل عجیب و غریب دارد! صبر کنید!
کمک بخواهید. از یک دستگاه بالابر مکانیکی استفاده کنید. از دستکش‌های مخصوصی که تماس دست شما را بهبود می‌بخشند استفاده کنید. هرگز جسمی را بلند نکنید، مگر اینکه مطمئن باشید که می‌توانید این کار را با ایمنی کامل انجام دهید.
بلند کردن اجسام. نکته کلیدی به هنگام بند کردن اجسام این است که کمر خود را مستقیم نگه دارید یا فقط کمی خم کنید. هرگز از کمر خود برای بلند کردن اجسام کمک نگیرید!

 بلند کردن اجسام

هنگام بلند کردن پای خود را در نزدیکی جسم قرار دهید. یک پایه قوی ایجاد کنید بدن خود را روی جسم قرار دهید. مانند یک وزنه‌بردار حرفه‌ای، بر روی زانوی خود خم شوید. کمر خود را مستقیم نگه دارید یا فقط کمی خم کنید. شما باید با پاهای خود و نه کمر، اجسام را بلند کنید. بار را با دستان خود محکم بگیرید و آن را به خودتان نزدیک کنید. به آرامی آن را به سمت بالا بکشید.

 حمل بار

هنگامی که جسم را حمل می‌کنید کمر خود را مستقیم نگه دارید یا آن را کمی خم کنید. به آرامی و با اطمینان قدم بردارید و برای تغییر مسیر از پای خود استفاده کنید. هرگز کمر خود را نچرخانید. از تکیه دادن خودداری کنید. از بلند کردن اجسام به بالای سر خود اجتناب کنید. اگر خسته شدید، بار را با ایمنی کامل پایین بیاورید و برای چند لحظه استراحت کنید.

 بار را پایین نگه دارید

در برابر بلند کردن بار، موقعیت خود را متناسب با جایی که می‌خواهید بار را حمل کنید، تنظیم کنید. اجازه دهید پاهای شما، نه کمر شما، کار را انجام دهد. به یاد داشته باشید هنگامی که جسم را می‌خواهید روی زمین بگذارید، بدن خود را نچرخانید و سر خود را بالا نگه دارید. هنگامی که بار در محلی باشد که شما می‌خواهید، دست خود را آزاد کنید. دست خود را تا زمانی که از ایمنی و موقعیت جسم مورد نظر مطمئن نشدید دست خود را آزاد نکنید. شما قطعا نمی‌خواهید جسم را بر روی پای خود بیندازید. یا اگر کسی به شما کمک می‌کند، افتادن غیرمنتظره جسم می‌تواند به فرد دیگری آسیب برساند.

 حفظ وضعیت سالم برای کمر

حفظ یک تمرین ورزشی سالم برای کمر مانند پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا، دویدن یا ورزش‌های دیگر، باعث می‌شود بتوانید وضعیت مناسب و ایمنی خود را حفظ کنید. اگر سابقه ناراحتی کمر دارید، قبل از شروع تمرینات شدید، با پزشک خود مشورت کنید.
غذای سالم بخورید و وزن ایده آل خود را حفظ کنید. اضافه وزن باعث فشار بیشتر به کمر شما می‌شود. غذاهایی را انتخاب کنید که برای شما خوب است و به کاهش وزن شما کمک می‌کنند.
به یاد داشته باشید که کمر شما یکی از بزرگترین دارایی‌های شما است، از آن مراقبت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *